Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor

Sahaflar Çarşısı'nda Görüp İşittiklerim

Aynı Gün Gönderim
322,50 TL
- +
430,00 TL
%25
9786254084867
706062
Sahaflar Çarşısı'nda Görüp İşittiklerim
Sahaflar Çarşısı'nda Görüp İşittiklerim
322.50

Turan M. Türkmenoğlu, 120 yılı aşkın süredir sahaflık mesleğini sürdüren bir ailenin üçüncü kuşak temsilcisi... Sahaflar Çarşısı’nda Görüp İşittiklerim adlı kitabında duyduklarını ve tanıklıklarını aktarıyor. Kitap 20. yüzyılın başından günümüze kadarki kültür tarihimizin gizli kalmış yönlerine dikkat çekici bir katkı sunuyor; daha önce kayda geçmemiş pek çok hatırayı, anekdotu okuyucusuna ulaştırıyor.

Kitabı okurken Celal Bayar’ın ileri yaşında bir suikastten nasıl kurtulduğunu öğrenecek, kendisinden habersiz yayın dünyasında kuş uçurtmayan Aziz Bozkurt’u tanıyacak, Necip Fazıl’ın M. Şevket Eygi’yi zor durumdan kurtarışını izleyecek, Reşadî Baba’nın sohbetlerine kulak kabartacak ve Behçet Kemal Çağlar’ın eski nişanlısının metruk köşkünde anlatıcıyla beraber ürkeceksiniz.

Buradaki hatıraların bundan sonra edebiyat ve sanat mahfillerinde terennüm edileceğini, kulaktan kulağa yayılacağını tahmin etmek güç değil. Kimi zaman tebessümle kimi zaman hüzünle okuyacağınız bu kitabı bitirdiğinizde kendinizi Beyazıt’ta, Sahaflar Çarşısı’nda bulacaksınız.

5 Okuyucuyu geçmişe götürüp, kitabın sayfaları arasında rüzgârın yaprağı savurduğu gibi, kitabın sayfalarında süzülüp gidiyor insan. Gerçekten çok ilginç bilgilerin olduğu, tefekkür ettirici ve öğretici bir çalışma olmuş. Kitap severlerin, kitaplarını daha da çok seveceklerine eminim.
Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat