Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor
%25
Ötüken Kitap | Şeyh Edebalı Gökhan Maraş

Şeyh Edebalı

Aynı Gün Gönderim
172,50 TL
- +
230,00 TL
%25
9786051555089
705104
Şeyh Edebalı
Şeyh Edebalı
172.50

Anadolu'da Türk'ün yeniden dirilişini mayalayan Şeyh Edebalı'nın Romanı

 

Selçuklu Ülkesi, Horasan'dan, Harezm'den ve diğer Türk illerinden gelen Müslüman Türklerin ve diğer milletlerin sığındığı bir barış ve refah ülkesiydi. Moğol istilasının yangın yerine çevirdiği dünyada, doğudan gelen Türkmen boyları bir sel gibi Anadolu'ya akıyordu. Kıpçak illerinden gelen Türkler, Kırım'dan ka­çanlar Karadeniz kıyılarına doluşmuştu. İlim adamları, sa­natkârlar, zanaatkârlar, din bilginleri, Selçuklu ülkesinde huzur arıyorlardı, güvenlik arıyorlardı. Can güvenliği, din ve vicdan hürriyeti, ticaret serbestisi ve garantisi sadece Selçuklu ülkesinde vardı. Ancak Sultan Alaeddin Keykubat'ın ölümünden sonra Anadolu içlerine kadar ilerleyen Moğollar Anadolu'daki huzur ortamını da bozmuşlardı. Kadim Türk Devleti'nin derin güçleri bu varolma yokolma savaşında Türkleri yeniden organize eden Ahilik teşkilatıyla birlikte umutların yeniden yeşermesini sağladı. Gökhan Maraş'ın Ahi Evran'dan sonra kaleme aldığı Şeyh Edebalı romanı, Yunus Emre'den Ertuğrul Gazi ve Osman Bey'e varıncaya dek zengin karakter kadrosuyla okuyucuyu tarihî bir serüvene çıkartıyor.

0 Şeyh Edebali'yi araştırıp Tarihi Romana dönüştüren, okuyucusu ile buluşturup Tarihi bilgilerimize katkıda bulunan Sayın Bakanımıza Teşekkürler.
0 Moğol istilası sonrası darmadağın olan Anadolu'nun işgaline karşı büyük bir mücadele veren, Osmanlı Beyliğinin bir Cihan devleti olmasında önderlik eden Ahi Evran, Şeyh Edebali ve dönemin Ahileri ancak bu kadar güzel kaleme alıp okuyucusu ile buluşturan Sayın Bakanımı kutlarım. Emeğinize sağlık
Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat