Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor

GELENEKSEL KİTAP OKUMA YARIŞMASI BAŞLADI

Kaymakamlığımız tarafından organize edilen, “Dernekpazarı Eğitim ve Kültür ve Yardımlaşma Derneği”nin katkılarıyla düzenlediğimiz “3. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması" heyecanı başladı.

Kaymakamlığımız tarafından bu yıl seçilen kitap, Kurtuluş Savaşımızın destansı komutanlarından “Deli Halid Paşa”nın biyografisinin anlatıldığı kitap.

Yarışmaya geçen yıllarda olduğu gibi İlçemiz öğrencilerinin yanı sıra Çaykara, Of ve Hayrat ilçelerinden belirlenen 300 öğrenci katılacaktır.

Kaymakamımız Sayın Selim Erkovan yaptığı açıklamada; "Geçen yıllarda büyük bir beğeniyle yapılan yarışmamız, her geçen yıl daha çok ilgi odağı olma yolunda ilerliyor. Geçen yıllardaki kitaplarımız Tarık Buğra’nın 'Osmancık' ve Mehmet Niyazi’nin 'Çanakkale Mahşeri'ydi. Bu yıl da yine gençlerimizin milli ve manevi duygularına hitap eden, bu vatana sahip olmanın hiç de kolay olmadığını anlatan bir eser seçmeyi tercih ettik. Yaptığımız araştırmalar neticesinde Halen Türk Silahlı Kuvvetlerinde Albay olarak görev yapan İbrahim Özkan Beyefendi’nin 'Unutulan Yıllar, Unutturulan Kahraman: Deli Halid Paşa' kitabının uygun olduğuna karar verdik. Yarışmaya gerek Dernekpazarı gerekse de diğer ilçelerimizdeki öğrencilerimizin ve idarecilerimizin ciddi manada ilgi göstermesi bizi hayli memnun ediyor,” dedi.

Yarışma 21 Mayıs 2016 tarihinde saat: 10.00’ da Dernekpazarı Atatürk İlkokulu’nda yapılacak.

Yarışmanın 1.’sini 1.000 tl, 2.’ sini 750 tl,3.’sünü 500 tl ödül bekliyor.Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat