Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor

Mevlüt Çam; 1967 yılında Kayseri’nin Yahyalı İlçesine bağlı Kirazlı Köyü’nde doğdu. 1986 yılında Develi İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu; lisans eğitimini 1990’da Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Bölümü/Arap Dili Ana Bilim Dalı Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamladı. Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Arapça Bölümü’nde Arapça Vakfiyelerin Dil Açısından Değerlendirilmesi başlık tezi ile yüksek lisansını tamamladı. “Osmanlı Süreli Yayınlarında Çeviri Meselesi” konusunda doktora çalışması devam etmektedir. 

Vakıf ve Su Medeniyeti, Osmanlıda Sağlık, Osmanlı Şehirleri, Osmanlı Belgelerinde Tamir ve Keşif Uygulamaları, Tarihte İlginç Vakıflar, Nevşehir Suları, Vakıf ve İktisat, Vakıf Sisteminde İaşe İbate, Vakıf ve Çocuk, Filistin Coğrafyasında Osmanlı Vakıfları, Osmanlıda Kadınlara Yönelik Kurulan Vakıflar ve Balkan Ülkeleri Vakıfları konularında ulusal ve uluslararası sempozyumlarda bildiriler sunmuş olup, vakıflarla ilgili çeşitli konularda çok sayıda yayınlanmış makalesi ve kitapları bulunmaktadır. 

Ayrıca, Tarihte İlginç Vakıflar, Vakıf ve İktisat (VGM Yay.), Arşiv Belgelerine Göre Niyâzî-i Mısrî ve Dergâhları (TİKA Yay.) adlı kitapları ortak yayınlar olarak yayınlanmıştır. Halen Vakıflar Genel Müdürlüğü Kültür ve Tescil Daire Başkanı Vekili olarak görevini sürdüren Mevlüt Çam iki çocuk babasıdır.

Mevlüt Çam - Yazarın kitapları

Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat