Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor
İsmail Bozkurt

1944 Kayseri-Akkışla doğumludur. İlkokulu Pazarören Uygulama İlkokulunda, orta, lise ve yüksek öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun olduktan sonra Öğretmen Okulları Genel Müdürlüğü emrinde Mimarsinan Öğretmen Okulu (Pazarören), Gönen İlköğretmen Okulu (Gönenköy-Isparta), Din Bilgisi Öğretmenliği ve müdürlük görevinde bulundu. Niğde Atatürk Orta Okulu ve Kayseri Merkez İmam Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmenliği görevini yürütürken 1988 yılında Kayseri Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesi’nin kurucu müdürlüğüne atandı. Baldöktü Anadolu Lisesi Müdürlüğünün 9. yılında Kayseri İl Mili Eğitim Müdürlüğü görevine getirildi. Bu göreve bir yılı aşkın devam ettikten sonra tekrar Baldöktü Anadolu Lisesi Müdürlüğü görevine döndü. 2005 yılında kendi isteği ile bu gurur ve onur verici meslekten emekli oldu.
Bozkurt evli olup iki erkek bir kız babasıdır. Bilge ile Özge, Doğuhan ile Batıhan torunlarıdır.
Yazı hayatına öğrencilik yıllarında başlayan İsmail Bozkurt 1970’li yıllarda Orta Doğu ve Tercüman gazetelerinde Oğuzhan Mimarsinanlı mahlası ile yazılar yazdı. 1980’li yıllarda Doğuş Edebiyat Dergisinde çeşitli deneme ve makaleleri yayımlandı. Emekli olduktan sonra Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan “Anadolu Türk Aşiretleri” ve “Manzum Mensur Hikayeler”den sonra Kayseri Bilgiyurdu Derneği tarafından yayımlanan “Armutlu Tarla” yazarın üçüncü eseridir.
Bozkurt, gerek mesleki yönden ve gerekse yazmış olduğu yazılarından dolayı bir çok ödül almış ve bir çok etkinliğe davet edilmiştir. “Anadolu Türk Aşiretleri” başlıklı çalışması; Dadaloğlu Kültür Derneği ve Yeni Ufuklar Derneği tarafından ödüllendirilmiştir. Bozkurt, Bilgi Yurdu Dergisi’nde yazmaya devam etmektedir.

İsmail Bozkurt - Yazarın kitapları

Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat