Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor
Cemal Acar

1962 yılında Kastamonu'da doğdu. 1984 yılında İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü'nde lisans, 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi Nükleer Mühendislik Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. 

Yaklaşık üç yıl kadar THY ve TUSAŞ'ta çalıştıktan sonra altı yıl Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nda uzman ve proje koordinatörü olarak görev yaptı. Yine bu dönem içinde, 7 ay süreyle ABD'nin Connecticut Eyaleti'nde yerleşik dünyanın en büyük askerî endüstriyel komplekslerinden biri olan United Technologies-Sikorsky Aircraft tesislerinde SSM adına Proje Kontrol Ofisi sorumluluğunu üstlendi. Merkezi Brüksel'de bulunan NATO Ekonomik Direktörlüğü-Savunma Sanayi Dönüştürüm Komitesi çalışmalarına Türk Hükümeti temsilcisi olarak iştirak etti.

Cemal Acar, 1987 yılında Tercüman Gazetesi tarafından düzenlenen "2000 Yılına Doğru" konulu araştırma-inceleme yarışmasında Türkiye Birinciliği Ödülü'nü kazandı. Soğuk Savaş Dönemi'nde Süpergüçler arasındaki askerî, politik ve teknolojik alanda yaşanan hakimiyet kavgasının konu edildiği "Soğuk Savaş" adlı kitabı Genelkurmay Başkanlığı tarafından TSK'nın tüm personeline, İçişleri Bakanlığı-Emniyet Genel Müdürlüğü tarafndan Türk Polis Teşkilatı mensuplarına ve Millî Eğitim Bakanlığı-Talim ve Terbiye Kurulu tarafından da tüm öğretmenlere tavsiye edildi.

Çeşitli meslekî ödülleri ve gazete, kitap ve dergilerde yayımlanmış çok sayıda makale ve yazısı bulunan Cemal Acar evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.  

Cemal Acar - Yazarın kitapları

Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat