Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor

Uygur SavaşıÇin'in Müslüman Azınlığına Karşı Yürüttüğü İç Operasyon

Çeviren: M. Bahadırhan Dinçaslan, Muhammed Âkif Kalaycı
Aynı Gün Gönderim
247,50 TL
- +
330,00 TL
%25
9786254085444
706117
Uygur Savaşı
Uygur Savaşı Çin'in Müslüman Azınlığına Karşı Yürüttüğü İç Operasyon
247.50

Dünyanın en acil insani felaketlerinden biri
ilk kez kâmilen masaya yatırılıyor...

 

Elinizdeki kitap, Çin’in ABD önderliğinde başlatılan “Terörle Küresel Savaş”ı, Uygur halkına yönelik giderek artan vahşi baskısını hasıraltı etmek için nasıl kullandığını ortaya koyuyor. Kitap, Çin’in faaliyetlerinin dünyanın dört bir tarafındaki devletleri terörle mücadele adı altında etnik azınlıklara zulmetme ve iç muhalefeti şiddetle bastırma konusunda cesaretlendirdiğini savunuyor. 11 Eylül’de New York ve Washington’a yapılan saldırılardan birkaç hafta sonra Çin hükûmeti, çoğunluğu Müslüman olan Uygur etnik azınlığından kaynaklanan ciddi bir terör tehdidiyle karşı karşıya olduğunu ilan etti.

Aradan geçen yaklaşık yirmi yılın ardından bugün, Çin’de yaşayan on bir milyon Uygurun bir milyondan fazlası dünyanın en büyük kitlesel hapis ve gözaltı sistemine dönüşen sözde “yeniden eğitim kampları”nda hapsedildi. Ana vatanlarındaki Uygurların yanı sıra mülteci toplulukları ve sürgündeki Uygurlarla kapsamlı röportajlardan faydalanan Sean Roberts, yalnızca devlet politikalarını değil, Çin devletinin bu yıkıcı programlarına Uygurların verdiği tepkileri de anlatıyor.

Çin’in Uygurlara uyguladığı kültürel soykırıma ilişkin anlaşılır ve geniş kapsamlı bir analiz ortaya koyan ve Çin Komünist Partisi’nin uyguladığı vahşeti haklı göstermek için türettiği mitleri yalanlayan delilleri objektif olarak ele alan Uygur Savaşı, bu insanlık dramının en acı şekilde parçası olanların seslerinin ilk kez duyulmasını sağlıyor.

Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat