Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor
Ali Duymaz

23.05.1961 tarihinde Balıkesir'in İvrindi ilçesinde doğdu. İlkokulu İvrindi Gazi Evrenos İlkokulu'nda, ortaokulu İvrindi ve Balıkesir Lisesi Orta Kısımları’nda okudu. Lise tahsilini Çanakkale Gökçeada Atatürk Öğretmen Lisesi'nde tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden 1982 yılında mezun oldu.

Askerlik vazifesini Tuzla ve Çorlu'da yedek subay olarak yaptı. Bingöl'de edebiyat öğretmeni olarak çalıştıktan sonra Yüzüncü Yıl ve Selçuk Üniversitelerinde Türk dili okutmanı olarak görev yaptı. Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde 1989 yılında yüksek lisansını, 1992 yılında ise doktorasını tamamlayarak Türk Halk Bilimi doktoru unvanını aldı. 1994-1997 yılları arasında Adnan Menderes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2 Temmuz 1997 tarihinde Balıkesir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne geçti. 04 Şubat 2002 yılında profesör oldu.

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) ile Folklor Araştırmaları Kurumu üyesi olan Prof. Dr. Ali Duymaz'ın yayımlanmış 12 kitabı ile çok sayıda bilimsel makalesi vardır. Çok sayıda bilimsel derginin hakem ve yayın kurullarında görev alan ve ulusal ve uluslararası sempozyumlarda bilim kurulu üyeliği yapan Prof. Dr. Ali Duymaz, evli ve iki çocuk babası olup yabancı dili İngilizce’dir. Ayrıca Balıkesir Üniversitesi Edebiyat, Kitap ve Münazara Topluluğu Akademik Danışmanlığı ile Balıkesir Üniversitesi Şiir ve Hikâye Yarışması Seçici Kurul Üyeliği başta olmak üzere ülke çapında birçok roman, şiir ve öykü yarışmasında jüri üyeliği ve başkanlığı yapmıştır.

 

   

Ali Duymaz - Yazarın kitapları

Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat