Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor

Üç Tarz-ı Siyaset

Aynı Gün Gönderim
67,50 TL
- +
90,00 TL
%25
9786051552279
1882
Üç Tarz-ı Siyaset
Üç Tarz-ı Siyaset
67.50

Yusuf Akçura; yirminci yüzyıl başlarında düşünce hayatımızda büyük bir ivme kazanan ve hem siyâset hem de kültür hayatımızda açık bir şekilde meyvelerini gördüğümüz Türkçülüğün akla gelen en önemli simalarındandır. Hatta birçok araştırmacı Yusuf Akçura'yı Türkçülüğün babası; üzerinden bir asırdan fazla zaman geçen, Türk gazetesinde yayınlanmış makalesi “Üç Tarz-ı Siyâset”i de Türkçülüğün manifestosu olarak kabul etmişlerdir. Akçura, bu önemli makalesinde dönemin üç önemli siyâsî akımı olan Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülüğü ele almış ve bu akımların müspet ve menfi yanlarını, ayrıca hangi nispette tatbik edilebilir olduklarını mevcut örnekler üzerinden tartışmıştır. Kitabımızda, Akçura'nın bu önemli makalesi Kahire ve İstanbul'da kendi sağlığında yapılmış baskılar karşılaştırılarak yayına hazırlanmıştır. Hem Latin harflerine aktarılmış hem de bugünkü Türkçeye uyarlanmış metinlerini sunduğumuz “Üç Tarz-ı Siyâset”, Ötüken Neşriyat tarafından yayınlanacak Yusuf Akçura külliyatının ilk eseri olması bakımından da büyük önem taşımaktadır.

0 Dönemin fikirlerini yazdığı ve açıkladığı kitap ancak dili şu anki günümüz Türkçesine göre ağır yinede tavsiye ederim. Okunması gereken bir kitap.
0 kitap harika fakat dili çok ağır. tavisye ederim...
0 Yahu Tanrı sizden razı olsun. Daha geçen bu kitabı Ötüken Neşriyatta var mı diye aradım, yoktu. Şimdi girip baktım ki çıkmış. Elimdeki kitap bitsin hemen sipariş edeceğim. Diğer Yusuf Akçura kitaplarını da bekliyoruz.
Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat