Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor

Türk Milli Kültürü

Aynı Gün Gönderim
400,00 TL
- +
9789754372366
704912
Türk Milli Kültürü
Türk Milli Kültürü
400.00

 

Yazarın kültürümüzle alakalı olarak erken bir dönemde yazdığı ve kendisinden sonra yapılan çalışmalara yol gösteren eseridir."Her millet maddî imkânları ve manevî değerleri ile bir kültür bütünüdür. Bir millet yaşamakta ise, onun bir kültürü olacaktır. Biz de takriben 4000 yıllık tarihe sahip Türk milletinin kültürünü araştırdık. Asya bozkırlarında gerçekleştirilen bu kültürü çeşitli cepheleri ile belirtmeğe çalıştık. Kültür unsurlarının da zamanın ve çevrenin şartlarına uygun bazı değişiklikler gösterdiği, fakat ana vasıflarını daima koruduğu gerçeğinden hareket ederek yaptığımız iş, bütün yönleri ile Türk milletince ortaya konup geliştirilmiş kültürün çatısını kurmak ve onun yüzyıllarca karakterini muhafaza eden özelliklerini tespit etmek gayretinden ibarettir.

0 Başta akademik bir dil kullanılmış olmasından korkmuştum ama herkesin rahatlıkla okuyup, kavrayabileceği güzel bir kitap. Kesinlikle okumalısınız????
0 Bu kitap bir harika beni İbrahim Kafesoğlu ile tanıştıran ilk eser ve bir tarih öğrencisi olarak bu kitabı ders kitabımız olarak bir dönem kullandık. Son derece düşünmeye teşvik eden sade ama doğru bilgiler ile dolu akademik bir eser ama her okuyanın anlayabileceği bir dille yazılmış bir eser muhteşem..
Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat