Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor

Server Bedi KülliyatıSon Şarkı

5 İş Gününde Kargoya Verilir.
110,00 TL
- +
9786051559742
705617
Son Şarkı
Son Şarkı Server Bedi Külliyatı
110.00
Peyami Safa’nın Server Bedi müstearıyla yazıp, 2 Nisan 1953 ila 3 Mayıs 1953 tarihlerinde Son Saat gazetesinde tefrika ettiği Son Şarkı, Perihan isimli genç bir kadının eski sevgililerinden birini trende görmesiyle başlar. Derin aşklardan hoşlanmayan, kıskançlık ve cilve gibi duygulardan uzak olan Perihan, her çiçekten bal almayı sevmektedir. Trende karşılaştığı Sedat’ın perişan bir vaziyette olduğunu görünce, neler olduğunu anlatması için ısrar eder. Sedat, karısının beyninde tümör olduğunu söyleyerek o gece karısı, kendisi ve henüz iki yaşında olan çocuklarıyla intihar edeceğini dile getirir. Onu bu kararından vazgeçirmek isteyen Perihan, bu süreçte bir aşk girdabının içine girecektir. Perihan, daha bir metre mesafeden kendisine bir erkek yaklaşınca kaynamaya başlayan bir kadınken, Sedat’la tekrar karşılaşmasından sonra bir anda erkeklere karşı ilgisiz bir hâle gelir.
 
Perihan, Peyami Safa’nın romanlarından aşina olduğumuz alışılmışın dışında bir kadın karakter olarak belirir. Bu farklı kadın karakterin karşısına diğer eserlerinin aksine olumlu bir figür çıkarmayan büyük romancı, İsmail Alper Kumsar tarafından yayıma hazırlanan Son Şarkı’da en müphem insani duygular üzerinden yapılan muhasebeleri ortaya dökmektedir.
0 Kitap kısa lâkin çok etkileyici ve akıcıydı.Yaklaşık 3 saat içerisinde okudum.Sedat'ın karısına bağlılığına ve sevgisine hayran kaldım.Aslında bu romanda Perihan'ın hayata bakış acısıyla ve sonrada başina gelen hadiselerle ilgili muhteşem bir ibretlik ders veriyor.Gençliğimizi öylesine günlük zevklerle geçirmememiz,beraber olduğumuz insanlara değer vermemiz gerektiğini bize gösteriyor.Eğer zamanında Perihan Sedat'a değer verseydi sevgi gosterseydi onunla ciddi adımlar atabilseydi,romandaki acıklı hikaye hiç olmayacak Perihan intihar etmeyecekti.
Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat