Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor
%25
Ötüken Kitap | Ruh Adam - Sert Kapak Hüseyin Nihal ATSIZ
tr

Ruh Adam - Sert Kapak

Aynı Gün Gönderim
240,00 TL
- +
320,00 TL
%25
9786254080975
705731
Ruh Adam - Sert Kapak
Ruh Adam - Sert Kapak
240.00

«RUH ADAM», Türk edebiyatında pek alışılmamış çeşitte bir romandır. Müellifin tarihî romanlarını okumuş olanlar, tarihî bir roman gibi başlayan bu eserin öyle olmadığını görecek, sayfalar ilerledikçe kendilerini aşırı bir sembolizmin içinde bulacaklardır. Bir tarih çeşnisinin de yer aldığı roman, yaşamanın gayesini yalnızca askerlikte bulan bir subayın hayatıdır. Tabiatüstü olaylarla anlatılan bir hayat hikâyesinin, dikkatle bakıldığı zaman, gerçeklerin sembollerle çerçevelenmiş ifadesinden başka bir şey olmadığı görülecektir. «Ruh Adam», kendi nefsi ile mücadele eden bir insanın macerasıdır. Edebî-ruhî tahlilini yapanlar, eserin hakikaten bir roman mı, yoksa yaşanmış bir hayat mı olduğunu kestirmekte hayli tereddüde düşeceklerdir.

5 ''Ben Kür Şad'ım! dedi. Gök tengri tegini ve tarihteki en çılgın ihtilalin başı. Yeryüzünden savaş kalkarsa insanlar işte böyle uygunsuz cesaretlerle oyalanır.Buna ceza vermemeli, benim kırk arkadaşımın en yiğitlerinden biriyle vuruşturulmalıdır.'' Yalın bir dil ile yazılmış muhteşem bir eser
5 Tiyatro bitti. Beklemeye lüzum görmüyorum. Arkadaşım Şeref İlk okuduğumda aklıma kazınan cümle. Bu unutulmaz eseri tekrardan hazırlayan herkese teşekkürler.
Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat