Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor
%44
Ötüken Kitap | Türkistan Şuuru Muhammed Salih

Türkistan Şuuru

Gönderim Süresi 5 İş Günüdür.
Stokta Yok
9789754372120
494
Türkistan Şuuru
Türkistan Şuuru
Ötüken Neşriyat
6.72

Yazarın fikir adamlığını, sanatkârlığını ve siyasetçiliğini mezceden denemelerinin derlemesidir. Sanat, dil, 20. yüzyıl Özbek edebiyatı, eğitim, Sovyet ideolojisi, Türkistan şuuru, Türk kuşağı, pamuk mono-kültürü, ekolojik bozulma, sağlık ve nüfus planlaması gibi konuları pırıl pırıl bir şuurla ele alır. "Yeni cumhuriyetlerin ideolojisinde, Ekim inkılâbı bizi bir millet haline getirdi, ondan evvel biz bir sürü halindeydik.' fikri, günlük siyasetin temeli sayılmaya başlandı. Özbekler, Kazaklar, Kırgızlar, Türkmen ve Tacikler sömürge siyasetinin yarattığı yeni tarihlerini büyük bir telaşla mükemmelleştirmeye başladılar. Hâlbuki bizim tarihimiz müşterek ve şerefli bir tarih, sadece Özbek'in değil, sadece Kazak veya Türkmen, Kırgız veya Tacik'in değil, aynı zamanda hepimizin tarihi, bütün bu halkların ataları tarafından yapılan bütün bir Türkistan tarihiydi.

 • Açıklama
  • Yazarın fikir adamlığını, sanatkârlığını ve siyasetçiliğini mezceden denemelerinin derlemesidir. Sanat, dil, 20. yüzyıl Özbek edebiyatı, eğitim, Sovyet ideolojisi, Türkistan şuuru, Türk kuşağı, pamuk mono-kültürü, ekolojik bozulma, sağlık ve nüfus planlaması gibi konuları pırıl pırıl bir şuurla ele alır. "Yeni cumhuriyetlerin ideolojisinde, Ekim inkılâbı bizi bir millet haline getirdi, ondan evvel biz bir sürü halindeydik.' fikri, günlük siyasetin temeli sayılmaya başlandı. Özbekler, Kazaklar, Kırgızlar, Türkmen ve Tacikler sömürge siyasetinin yarattığı yeni tarihlerini büyük bir telaşla mükemmelleştirmeye başladılar. Hâlbuki bizim tarihimiz müşterek ve şerefli bir tarih, sadece Özbek'in değil, sadece Kazak veya Türkmen, Kırgız veya Tacik'in değil, aynı zamanda hepimizin tarihi, bütün bu halkların ataları tarafından yapılan bütün bir Türkistan tarihiydi.

   Stok Kodu
   :
   9789754372120
   Boyut
   :
   12x19,5
   Sayfa Sayısı
   :
   205
   Basım Tarihi
   :
   1997
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   I. Hamur
 • Yazarın Diğer Kitapları
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Müptedi . - 31.08.2018 12:08
   0/5
   Bu kadar çok satan kitabın tekrar baskısı neden yapılmıyor? Her sitede baktım ve tükendiğini gördüm. Talebin bu kadar olması yeni baskı yapmanız için yeterli değil mi?
 • Kitap Hakkında Basında Çıkan Haberler
Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat