Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor
%50
Ötüken Kitap | Kuvayı Milliye'nin Hazinesi Metin Savaş

Kuvayı Milliye'nin Hazinesie-kitap

Kuvayı Milliye'nin Hazinesi
Kuvayı Milliye'nin Hazinesi e-kitap
Ötüken Neşriyat
6.88

Batı Anadolu'da gizemli bir şehir: Balıkesir şehrin altındaki esrarengiz tüneller... Türk Kurtuluş Savaşını başlatan kuvayı milliyecilerin yitik hazinesi... Böyle bir hazine gerçekten var mıdır yoksa halk muhayyilesininin kurguladığı alelâde bir şehir efsanesinden mi ibarettir bu hazine? Bir zamanlar Balıkesir'de faaliyet göstermiş olan gizli bir teşkilât... İstiklâl Harbi'nin binlerce yıl öncesine dayanan kolektif şuuraltı kodları... Zağanos Paşa Camisi'nin ön cephesindeki sembolik mermer saatin çözülemeyen şifresi... Bu saat niçin daima iki buçuğu göstermektedir? Öğle vaktinin iki buçuğu mu yoksa gece yarısının iki buçuğu mu? Kuvayı Milliye'nin hazinesi adlı bu sıra dışı romanda yetişkinlerin tüketim kültürü aymazlığından tutun da protest gençliğin hercaî atılganlığına varıncaya dek iç içe geçmiş hikâyeler okuyacaksınız.

Linki verilmiş kitabımız e.pub 2.1 veya e.pub 3.0 formatında akan metin olarak hazırlanmıştır.
İçerik olarak basılı metin ile birebir aynıdır. Metin üzerine not alabilir, metin büyüklüğünü değiştirebilir, metin içinde arama yapabilir, beğendiğiniz bölümleri cihazınız destekliyorsa paylaşabilirsiniz. Birkez indirdikten sonra tekrar internet bağlantısına ihtiyaç duymadan dilediğiniz yerde okuyabilirsiniz.

 • Açıklama
  • Batı Anadolu'da gizemli bir şehir: Balıkesir şehrin altındaki esrarengiz tüneller... Türk Kurtuluş Savaşını başlatan kuvayı milliyecilerin yitik hazinesi... Böyle bir hazine gerçekten var mıdır yoksa halk muhayyilesininin kurguladığı alelâde bir şehir efsanesinden mi ibarettir bu hazine? Bir zamanlar Balıkesir'de faaliyet göstermiş olan gizli bir teşkilât... İstiklâl Harbi'nin binlerce yıl öncesine dayanan kolektif şuuraltı kodları... Zağanos Paşa Camisi'nin ön cephesindeki sembolik mermer saatin çözülemeyen şifresi... Bu saat niçin daima iki buçuğu göstermektedir? Öğle vaktinin iki buçuğu mu yoksa gece yarısının iki buçuğu mu? Kuvayı Milliye'nin hazinesi adlı bu sıra dışı romanda yetişkinlerin tüketim kültürü aymazlığından tutun da protest gençliğin hercaî atılganlığına varıncaya dek iç içe geçmiş hikâyeler okuyacaksınız.

   Linki verilmiş kitabımız e.pub 2.1 veya e.pub 3.0 formatında akan metin olarak hazırlanmıştır.
   İçerik olarak basılı metin ile birebir aynıdır. Metin üzerine not alabilir, metin büyüklüğünü değiştirebilir, metin içinde arama yapabilir, beğendiğiniz bölümleri cihazınız destekliyorsa paylaşabilirsiniz. Birkez indirdikten sonra tekrar internet bağlantısına ihtiyaç duymadan dilediğiniz yerde okuyabilirsiniz.

   Stok Kodu
   :
   9786051552378
   Boyut
   :
   12x19,5
   Sayfa Sayısı
   :
   496
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   60 gr. Enso Creamy
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yazarın Diğer Kitapları
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   . -
   10 numara romandı.
   . -
   Merak içerisinde bekliyorduk. Eline sağlık vatansever yazar Metin Savaş.....
 • Kitap Hakkında Basında Çıkan Haberler
  • Bakkal dükkânından yedi roman çıkardı

   O, taşranın toprağında yeşeren bir roman bahçesi. İkinci bir Sabahattin Ali. Birçokları tarafından Kürk Mantolu Madonna'daki Raif Efendi'ye benzetiliyor. Edebiyat ortamlarının uzağında kalması da içe kapanık kişiliğinden kaynaklanıyor. Yıllarca Zağnos Paşa Camii'nin karşısında bir yandan bakkal işletti bir yandan da kitaplar okudu. Yerel bir gazete fotoğrafını basana kadar kimse yazar olduğunu bilmiyordu. Şimdilerde, vaktinin çoğunu Balıkesir Türk Ocağı'nda akademisyenler, öğrenciler ve ocağın müdavimleri arasında önceki hayatına nazaran daha sosyal bir ortamda geçiriyor. "Zemheri Kuyusu" adlı romanı 2005'te Türkiye Yazarlar Birliği Roman Ödülü'nü almıştı. En son yedinci romanı "Kuvayı Milliye'nin Hazinesi"ni yayımlayan Metin Savaş, şu sıralar İstanbul üçlemesi için çalışıyor. Birinci kitap hazır, yayıncısına teslim edilmek üzere hazır; ikinci roman üzerinde düşünmeye başlamış.

   KONUSU GÜNÜMÜZDE GEÇEN BİR ROMAN: “KUVAYİ MİLLİYE’NİN HAZİNESİ”

   Metin Savaş’ın romanlarını okumuş olanlar çok iyi bilir: Yaşadığı şehir Balıkesir’le özdeşleşmiş, adeta bu şehri, bütün kitaplarının gizli kahramanına dönüştürmüş usta bir yazardır. 2014 yılında Ötüken Neşriyat’tan yayımlanan son romanı “Kuvayi Milliye Hazinesi” de öyle. Kitabın ismine ve kapağındaki fotoğrafa bakarak, bu romanın tarihi bir roman olduğunu zannedebilirsiniz, ama değil. İki binli yıllarda geçen, çağımızın tüketim çılgınlığına, medyanın dejenerasyona çanak tutan tutumuna, gençliğin sıradanlaşan değerlerine göndermelerde bulunan, hem de bunu mizahi bir dil kullanarak, hiciv ile absürdü iç içe geçirerek yapan bir roman. Her şey 24 yaşındaki Ebesiz Doğan’ın muzip bir arkadaşı tarafından istihbaratçı olduğunun söylenmesi ve bu yalanın tüm Balıkesir’e yayılması ile başlar romanda.

Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat