Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor

Görsel Çizimi Yarışması

 

Yayınevimiz, Bozkurtlar romanının özel baskısının kapağında kullanılmak üzere bir kompozisyonun parçası veya tek başına, bağımsız bir figür olarak tasarlanabilecek –cepheden veya profilden bir bozkurt başı/vücudu çizimi için yarışma düzenleme kararı almıştır. Burada bir kapak tasarımı değil, sadece bozkurt figürünün beklendiğini bilmek dışında temel şartımız, şüphesiz Bozkurtlarromanını okumuş olmaktır.

Çizerler, bu konuda, editörlerimiz tarafından, “Yüzbaşı Sançar’ın kahkahası kaç oktavdır?”, “Romandaki tek iyi Çinli niçin iyidir?”, “Üçoğul, ihtilal gecesinde neden geç kalmıştır?” gibi tuhaf sorularla sınanabilirler. Söz konusu çizimlerin Adobe InDesign Illustrator’de tasarlanmış olması, bize sağlayacağı uygulama ve kullanım kolaylığı açısından tercihe şayandır; ancak diğer dijital çizim teknikleri ve kara kalem çalışmaları da değerlendirmeye alınacaktır.

Birinciliği kazanacak olan çizer 5.000 TL ile ödüllendirilecek ve çizimi özel baskının kapağında, ismi ise “Büyük Türk Romanı”nın künyesinde yer alacaktır. İkincilik ve üçüncülüğü kazanacak çizimlerin sahiplerine ise www.otuken.com.tr’de kullanılmak üzere 500’er TL’lik hediye çeki verilecektir.

Ayrıca gönderilecek çizimlerden uygun görülenler, sahiplerinin isimleri de belirtilerek sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılacaktır.

Çizimlerin özgün olması gerekmektedir.

Telif haklarından kaynaklanan herhangi bir problem çıkması durumunda, bundan çizerin mesul tutulacağını ihtaren belirtiriz.

Çizimlerin en geç 30.08.2018 tarihine kadar bozkurtlar.cizim@otuken.com.tr e-posta adresine 1 adet Adobe Illustrator (veya diğer çizim platformlarına ait dosya), 1 adet jpeg veya pdf formatında gönderilmesi gerekmektedir. Bu adres dışında başka e-posta adreslerimize veya sosyal medya hesaplarımıza gönderilecek çizim örnekleri yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Aklınıza takılan hususları otuken@otuken.com.tr adresine e-posta yoluyla sorabilirsiniz.

Ötüken Neşriyat Ekibi...

Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat