Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor

Aşk ve Ayak ParmaklarıSultanlığın Sonu

1 İş Gününde Kargoya Verilir.
44,00 TL
- +
9786051559049
705482
Aşk ve Ayak Parmakları
Aşk ve Ayak Parmakları Sultanlığın Sonu
Ötüken Neşriyat
44.00
Prof.Dr. Nazım Hikmet Polat tarafından hazırlanan Ötüken’in Ömer Seyfettin Külliyatı; yazarın sağlığında yayımladığı kitaplar esas alınarak aynı çerçevedeki diğer metinlerin ilgili eserlere eklenmesiyle meydana getirilmiştir.
 
Hikâye dizisiyle başlatılan külliyatın bu cildinde 23’ü telif, 14’ü tercüme, toplam 37 hikâye yer almaktadır ve bu cilt hikâye külliyatının da son cildidir. Son cilt olan Aşk ve Ayak Parmakları - Sultanlığın Sonu’nda, anlatma esasına bağlı telif ve tercüme bütün metinler kronolojik ve alfabetik listeler hâlinde verilmiştir. Bu metinler hikâye olarak değerlendirilmiştir ve eklemek gerekir ki tercüme hikâyeler, onun yazarlıktaki kudretini değil ama tercümedeki tercihlerini göstermektedir.
 
Hikâye külliyatının Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanmış diğer ciltlerinde Ömer Seyfettin içinkurulmuş şu cümleleri tekrar etmekte bir beis yoktur:
Ömer Seyfettin, kendisinden önceki hikâyecileri gölgede bırakacak derecede güzel ve sağlam yapılı hikâyeler kaleme almış bir yazarımızdır. Dünya edebiyatı içinde Türk hikâyeciliğini temsil edebilecek isimler arasında onu en başa yazabiliriz.
 
Bu, abartılı bir ifade değildir. Onun değerini idrak edenlerin mutabık olacağı bir iddiadır.
Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat