Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor
KARGO ÜCRETSİZ GÖNDERİM

Anayasa Hukuku

5 İş Gününde Kargoya Verilir.
580,00 TL
- +
9786051558585
705435
Anayasa Hukuku
Anayasa Hukuku
580.00
İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin Önsözüne göre, dehşetten ve yoksulluktan kurtulmuş insanların, içinde, söz ve inanma hürriyetlerine sahip olacakları bir dünyanın kurulması en yüksek amaçtır.
 
 
Lozan Andlaşmasına göre, herhangi Türkiye tebâsının herhangi bir lisanı serbestçe kullanmasına karşı hiçbir kayıtlama konulmayacaktır.
 
 
İnsan Hakları Evrensel Bildirgesine göre, çalışan herkesin, kendisine ve ailesine insanlık haysiyetine uygun bir yaşayış sağlayan ve gerekirse sosyal koruma vasıtalarıyla da tamamlanan adil ve elverişli bir ücrete hakkı vardır. 1982 Anayasası, bu hükmü alıntılamamış ve eşdeğer bir hüküm de koymamıştır.
 
 
Anılan Bildirgeye göre, her şahsın, kendisi ve ailesi için, yiyecek, giyim, konut, tıbbi bakım, gerekli sosyal hizmetler dahil olmak üzere sağlığını ve refahını temin edecek uygun bir hayat seviyesine ve toplumun bir üyesi olmak itibariyle, işsizlik, hastalık, engellilik, dulluk, yaşlılık veya iradesi dışında geçim imkânlarından yoksunlukta sosyal güvenlik yardımına hakkı vardır. 1982 Anayasası, bu hükümleri alıntılamamış ve eşdeğer bir düzenleme de yapmamıştır.
Kitabınız sepetinize eklendi
Kapat